Az országos döntő részletes programja

A program letölthető innen.

Budapest, 2019. április 29-30.


I. kategória (7-8. évfolyam)

Április 29. hétfő

09:15 – 09:45 Regisztráció a verseny helyszínén: Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest XIX. kerület, Simonyi Zsigmond utca 33.
09:45 – 10:00 Dr. Cselik Ágnes Eszter intézményvezető köszöntője, a helyszín bemutatása; Házigazda: Pataki Marianna könyvtárostanár
10:00 – 13:00 Könyvtárhasználati verseny döntő az iskola könyvtárában (a kísérő tanárok ezalatt saját, kötetlen programon vehetnek részt)
13:00 – 13:30 Ebéd az iskola ebédlőjében
13.30 – 14.00 Utazás a délutáni programok helyszínére
14:00 – 15.00 A Pedagógiai Múzeum múzeumpedagógiai órája - nem csak diákoknak; „Fiúkfalva” Tartja: Arany Katalin múzeumpedagógus (Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum, Bp. VIII. ker., Könyves Kálmán krt. 40.)
15:00 – 16:00 A megújult Tündérpalota, a szecesszió budapesti gyöngyszeme Könyvtár- és épületbemutató; Vezeti: Goda Beatrix könyvtáros (OPKM)
16:15 – A szállás elfoglalása (Hunguest Hotel Millennium, Bp. VIII. ker., Üllői út 94-98.)
18:30 – 19:30 Közös vacsora (Hotel Rila, Bp. IX. ker., Fehér holló utca 2.)

 

II. kategória (9-10. évfolyam)

Április 29. hétfő

09:30 – 10:00 Regisztráció: Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeumban, Bp. VIII. ker. Könyves Kálmán krt. 40. díszterem; Házigazda: Goda Beatrix könyvtáros
10:00 – 11:00 „Fiúkfalva” múzeumpedagógiai óra a Pedagógiai Múzeumban; Tartja: Arany Katalin múzeumpedagógus
11:00 – 12:00 A megújult Tündérpalota, a szecesszió budapesti gyöngyszeme Könyvtár- és épületbemutató; Vezeti: Goda Beatrix könyvtáros (OPKM)
12:00 – 12.30 Utazás az ebéd és a verseny helyszínére
13:00 – 13:45 Ebéd (Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest XIX. kerület, Simonyi Zsigmond utca 33.) – ebédlő
13.45 – 14.00 Dr. Cselik Ágnes Eszter intézményvezető köszöntője, a helyszín bemutatása; Házigazda: Pataki Marianna könyvtárostanár
14:00 – 17:00 Könyvtárhasználati verseny döntő az iskola könyvtárában (a kísérő tanárok ezalatt saját, kötetlen programon vehetnek részt)
17:30 – A szállás elfoglalása (Hunguest Hotel Millennium, Bp. VIII. ker., Üllői út 94-98.)
18:30 – 19:30 Közös vacsora (Hotel Rila, Bp. IX. ker., Fehér holló utca 2.)

 

Április 30. kedd

07:00 – 8:45 A szállást igénybe vevők számára reggeli a Hunguest Hotel Millenniumban
09:00 – 11:00 Író-olvasó találkozó – Vendégünk: Majoros Nóra, a Pityke és Prém című ifjúsági regény szerzője
11.00 – 12.00 „Fiúkfalva” kiállításmegnyitó az OPKM dísztermében (Megnyitja: Péterfi Rita, az OPKM főigazgatója, kurátori előadást tart Trencsényi László, a Magyar Pedagógiai Társaság elnöke
12:00 – 13:00 Ünnepélyes eredményhirdetés, díjkiosztás, értékelés (OPKM díszterme) Moderátor: Tolnai József országos versenyszervező. Szakmai értékelést tart: Dömsödy Andrea zsűrielnök, iskolai könyvtári referens.
13:00 – 13:45 Büféebéd az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum dísztermének előterében